the TURK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

the TURK

the TURK

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'Takviye şart'

YazarMesaj
MeTooR

MeTooR

'Takviye şart' Empty
MesajKonu: 'Takviye şart'   'Takviye şart' Icon_minitimeC.tesi Nis. 12, 2008 4:09 am

Orta sahaya ve forvete mutlaka transfer yapılması gerektiğini söyleyen Zico, "Tadı damağımızda kalan Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek için ligi kazanmalıyız" dedi.
11.4.2008

‘Herkes mutlu oldu’
Zico, Şampiyonlar Ligi’nin tadının damaklarında kaldığını belirterek, “Amacımız takım olarak daha iyiye gidip bu başarıyı tekrarlamak ve camiaya yeni mutluluklar yaşatmak” dedi. Devler Ligi’nde ilk maçtan son maça kadar istek, mücadele ve kendi karakterlerini oyuna yansıtma hırsını gösterdiklerini ifade eden Zico, “Bu, Şampiyonlar Ligi’nin tadının damağımızda kalmasının sebeplerindendir. Taraftarımızın da mutlu olduğunu biliyoruz” görüşünü dile getirdi.

‘Kısıtlama kalksın’
Fenerbahçe'nin teknik patronu, çeşitli konulardaki görüşlerini şu şekilde açıkladı: “Son 4’e kalanların kadroları dünya karması gibi. Onların düzeyine erişmek için yabancı kısıtlamasının kalkması ve gerekli yatırımların yapılması gerekir. Kimse yanlış anlamasın. Elbette Türk futbolcular da çok kaliteli. Fakat yabancı sınırlaması olduğu için belirli sayıda yabancınız var. Carlos ve Appiah gibi isimler sakatlanınca yerine koyacak oyuncularınız olmuyor.”

Başarıya giden yol
“Chelsea'nin yedek kulübesine baktığınızda, oradan herhangi bir oyuncuyu alsanız Fenerbahçe’de ilk 11’de oynar. Bizim istediğimiz şey de işte bu. Yani yedek kulübesi güçlendiğinde ve kadroyu da güçlü oluşturduğunda yarı finale kalan 4 takım gibi olur Fenerbahçe. Appiah her takım için önemli bir futbolcu, ama önümüzdeki sezon için durumu belli değil. Bu nedenle en fazla önlem almamız gereken ve takviye yapmamız gereken mevkiiler, orta saha ve forvet.”

‘Şampiyon olmalıyız’
“Şampiyonlar Ligi’nden elenmenin ligle hiçbir alâkası yok.. Seneye yine Şampiyonlar Ligi’nde olmak için mutlaka ligi yine kazanmamız gerekiyor. Zaten bunun düşüncesi bizim içimizi kıpırdatıyor ve tekrar orada olma isteği herkesin içinde en üst düzeyde. Sadece Galatasaray değil, bundan sonraki tüm maçlarımız final havasında geçmek zorunda. Çünkü rakibimiz sadece onlar değil ki, Beşiktaş ve Sivas’ın da şansı var. Öndeyiz, ama henüz şampiyon olmadık.”

‘Devam etmek isterim’
Sözleşmemin uzatılmasıyla ilgili Brezilyalı çalıştırıcı şöyle konuştu: "Yönetimle büyük olasılıkla önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz. Fenerbahçe’de devam etmek istiyorum. Bir aksilik olacağını da sanmıyorum zaten. Fenerbahçe’nin bana kapılarını açmış olması, Avrupa’da mücadele edebilmek bana mutluluk verdi. Burada olmaktan büyük gurur duyuyorum. Bunun haricinde Fenerbahçe’nin çalışanlara vermiş olduğu imkânlar gerçekten çok üst düzeyde. Buraya geldiğimiz zaman kafamızda herhangi bir sıkıntı yok. Sadece çalışmamızı düşünüyoruz. Bu da bir profesyonel için çok önemli. Bundan sonra daha ileriye gideceğiz.”

Taraftar Zico’ya
tam destek verdi
Fenerbahçe’ye Avrupa kupalarında tarihinin en başarılı sezonunu geçirten Zico, taraftarlarından tam puan aldı. İnternette düzenlenen bir ankete katılanların büyük çoğunluğu, Brezilyalı teknik adamın başarılı olduğu ve kalması gerektiği yönünde oy kullandı. ‘www.1907haber.com’ internet sitesinde halen devam eden ankete katılan yaklaşık 50 bin dolayında taraftarın yüzde 85’i Zico’nun Fenerbahçe’de başarılı olduğu ve takımda kalması gerektiği şıkkını işaretledi. Katılımcıların yüzde 15’i ise olumsuz görüş belirtti.

'Takviye şart'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fener'e paftan takviye